Шампионите на НБА от Голдън Стейт продължават с трудния  си старт на сезона и тази нощ допуснаха нова загуба, въпреки че Стеф Къри направи трипъл-дабъл.

Уориърс паднаха от Маями със 109:116, допуснайки 3-а поредна загуба. Те остават без победа като гости, като с баланс 3-5.

Горещите спечелиха навръх 52-ия рожден ден на треньора си Ерик Сполстра, като направиха силна втора четвърт, спечелена с 30:15, а всичко се реши в последните 2 минути.

Джими Бътлър вкара 5 поредни точки от своите 23, сред които кош плюс нарушение, за да даде предимство на отбора си. При точки пасив Къри бе фаулиран при стрелба от тройката, но домакините оспорваха и спечелиха, макар че ситуацията бе доста спорна.

Стеф завърши с 23 точки, 13 борби и 13 асистенции, но това не бе достатъчно. Отборът направи цели 20 грешки, от които Горещите вкараха 28. Някои от отсъжданията на реферите обаче ядосаха Стив Кър, който обаче нямаше какво да направи.

В другите мачове Чикаго победи Бруклин със 108:99 в първия мач след раздялата на Нетс със  Стив Неш, Оклахома Сити се справи с Орландо след 116:108, а Финикс победи Минесота със 116:107, за да се подобри до 6-1.